Вітаю Вас. Те, що Ви пишете — звучить як сильна втома і відчай від постійної внутрішньої боротьби. І водночас — у цьому є дуже жива частина Вас, яка хоче звільнення.
Повністю “прибрати” це раз і назавжди, як щось зовнішнє — зазвичай не виходить. Розлади харчової поведінки (розлади харчової поведінки) — це не просто про їжу. Це спосіб справлятися з чимось глибшим: напругою, болем, контролем, самотністю, інколи — з відчуттям, що всередині занадто багато або навпаки порожньо.
Тому шлях не стільки в “позбутися”, скільки в тому, щоб поступово:
зрозуміти, що саме для Вас робить ця поведінка (від чого вона захищає),
знайти інші, більш бережні способи бути з цими станами,
і дуже повільно повертати собі контакт із тілом, а не
війну з ним.
Те, що Ви “не можете позбутися” — це не слабкість. Це означає, що поки що це єдиний або найзнайоміший спосіб витримувати щось важливе всередині.
Можна почати з дуже малого:
не забороняти собі різко все, а помічати: що я зараз відчуваю перед тим, як тягнусь до їжі або обмежень?
пробувати називати це — тривога, злість, самотність, сором…
і хоча б інколи давати цьому місце не тільки через їжу
І ще важливо: з цим не обов’язково залишатися наодинці. Робота з фахівцем (психотерапія) дуже допомагає, бо там з’являється інший досвід — коли Вас не засуджують і не змушують “взяти себе в руки”, а допомагають зрозуміти.