Вітаю ! Ти зараз у стані, де дуже багато болю, страху і виснаження — і водночас у тобі є щось дуже важливе: ти не здалася, ти шукаєш вихід. Це вже говорить про твою силу, навіть якщо ти її зараз не відчуваєш.
Те, що з тобою відбувається — це не просто “складні стосунки”. Це насильство. Жорстоке, системне, небезпечне для життя. І в цьому немає жодної твоєї провини. Ні однієї. Те, що ти не можеш піти — це не слабкість, це реальність страху і загрози, в якій ти живеш. Людина поруч з тобою дійсно лякає, контролює, ізолює — і в таких умовах психіка починає обирати виживання будь-якою ціною.
Я дуже хочу, щоб ти зараз відчула одну просту річ:
ти не безвихідна. Тобі зараз так здається — але вихід є. І він починається не з “піти одразу”, а з маленьких, обережних кроків, які повертають тобі опору.
Ти дуже точно сказала — тобі потрібен план. І це справді ключ.
Але перед планом — важливіше:
ти маєш право жити.
ти маєш право на безпеку.
ти маєш право захистити себе і своїх дітей.
Твій
страх — абсолютно реальний і обґрунтований. І тому діяти потрібно не різко, а дуже обережно і продумано.
Зараз найважливіше — не сперечатися з ним, не провокувати, не показувати наміру піти відкрито. Це не про слабкість — це про збереження життя.
Спробуй подумати про такі тихі кроки:
— чи є хоч одна людина, якій ти можеш довіритися? не обов’язково близька — можливо, хтось із знайомих, лікар, сусідка, соціальний працівник
— чи можеш ти потроху зібрати копії документів (своїх і дітей) і сховати їх там, де він не знайде
— чи є можливість мати трохи грошей окремо, навіть дуже невелику суму
— чи можеш ти дізнатися про притулки для жінок (це можна робити навіть з чужого телефону або в лікарні)
Дуже важливо: у багатьох країнах є кризові центри і притулки, де допомагають саме в таких ситуаціях — навіть якщо поліція не допомагає. Там знають, як діяти, коли є загроза і впливові кривдники.
Ти не повинна витягувати це сама.
І ще…
те, що іноді з’являється думка “краще б він мене добив” — це не про те, що ти хочеш померти. Це про те, що тобі нестерпно боляче і ти хочеш, щоб це закінчилось. І це дуже людське відчуття в таких умовах. Але є інший кінець цієї історії — де ти жива, і твої діти в безпеці.
Можливо, зараз це виглядає як щось недосяжне. Але воно існує.
Ти вже робиш перший крок — ти говориш про це.
Наступний крок — знайти хоча б одну точку опори зовнішню Можна загуглити " Безкоштовна психологічна допомога в випадках домашнього насильства " " Безкоштовна юридична допомова (........в підставляешь в якій країні) в вмпадках домашнього насильства Допомоги багато ЇЇ легко знайти скориставшись Пошуком