Сергію, колеги вже порадили Вам звернутися до психолога.
Вашу проблему вирішити тут у рамках сайту, звісно, неможливо. Але спробуємо все ж таки трохи розібратися.
Страх спілкування з людьми - не дрібниця, з ним стикаються багато людей.
Соціофобія може бути результатом різних факторів, включаючи біологічні, психологічні та соціальні аспекти. Важливо усвідомити причини, які спричинили такий стан. Від цього залежатиме, за допомогою яких кроків Ви зможете подолати страх.
До того ж, у Вас підвищена тривожність і з цим теж потрібно працювати.
Ви добре проаналізували свій стан. Заслуговує на високу оцінку те, що Ви змогли визнати проблему в собі, не звинувачуючи навколишній світ, і звернулися за допомогою, надіславши листа.
Пропоную кілька рекомендацій, які можуть допомогти подолати
страх спілкування.
Почніть із поступового звикання до того, чого Ви боїтеся.
Поговоріть про щось просте, наприклад про погоду, з кимось із знайомих, у громадському транспорті чи магазині. Це має бути короткою і невимушеною розмовою.
Тренуйте навички спілкування.
Спробуйте проаналізувати фільми чи відеоролики, у яких є різноманітні соціальні взаємодії. Зверніть увагу на те, як герої взаємодіють, які питання вони ставлять, як реагують один на одного.
Запишіться на курси з акторської або ораторської майстерності. Можливо, Вам не вистачає практичних навичок комунікації.
Попрацюйте із самооцінкою.
На вашу здатність спілкуватися позитивно вплинуть вправи на розвиток впевненості в собі, наприклад, афірмації. Щодня повторюйте позитивні твердження типу «я впевнений у собі» або «я гідний спілкування». Подібне самонавіювання може бути ефективним.
Ще один варіант – запишіть усі свої досягнення та позитивні якості. Це допоможе вам нагадати собі про свої переваги, коли з'явиться тривога.
Є й інші техніки. Але для цього потрібна допомога психолога.