Прямой эфир:
Валентина Михайловна Жемчужникова
Вопрос от: Tina Возраст: 27

Неможу наважитися на розрив стосунків

Я розумію що з моїм хлопцем не виходять такі стосунки, як я хочу. Він мене не розуміє, не підтримує. Каже що розуміє, але я не відчуваю цього від нього, а навпаки. Сварки, кричимо один на одного регулярно, обзивання. Я не витримую бо розумію що ніяк не вийде гарних стосунків. І коли я старалася щось пояснити то результату не було. Також він мої пояснення сприймав так, ніби я хочу його образити. Я хочу бути нормальною людиною, жити нормальним життям у нормальних стосунках, чи навіть без, але хоч би без сварок і нервів. Але чогось так важко піти від нього. При всьому розумінні що нічого хорошого не виходить. Чому? Як розійтися по-доброму?

Ответы психологов

Мария Радченко — психолог
Мария Радченко психолог
Дніпро ·
Доброго дня.

Чому для Вас важливо розійтися по-доброму, коли стосунки вже відверто деструктивні? Я розумію, що Ви можете хотіти не загострювати конфлікт, але якщо хлопець зараз не ставиться до Вас із повагою, то навряд чи його реакція на розрив буде спокійною. Але, його реакція - то не Ваша відповідальність, якщо хочете розходитись - робіть це притаманним Вам способом, а краще йдіть у терапію не залежно від того, що збираєтесь робити зі стосунками.
Доброго дня.

Дуже прикро, що Ваші стосунки стали такими складними і принесли Вам такі негативні переживання, але важливо, що Ви готові і хочете для себе кращого.
Чи могли б тоді прояснити, а власне в чому для Вас складність їх завершити? Що заважає, з якими думками стикаєтесь?
Доєднуюсь до питання - а "по-доброму" це як у Вашому розумінні? Чи є якісь конкретні уявлення, як б Ви хотіли їх завершити?

Звісно, складність завершити стосунки це нормальне явище, адже попри труднощі і конфлікти, хороші почуття чи пам*ять про хороші часи ускладнює процес розриву, навіть попри раціональне розуміння всього. Тим паче, якщо стосунки тривалі чи в стосунках Ви з партнером пережили якісь важкі часи чи складні ситуації.
Тому спробуйте проаналізувати зараз, які думки, почуття та спогади виринають при думці про розрив? Які з них можуть викликати супротив?

Також продуктивним є обдумування того, як це вплине на Ваше життя. Тобто конкретизаціія того, що зміниться, без стосунків, що доброго з цього вийде для Вас, як Ви будете діяти. Адже стосунки, навіть погані в чомусь, вносять певну стабільність в якихось життєвих ситуаціях, до якої ми звикаємо, і не готовність до нових змін також ускладнює розставання.
Якщо ці елементи не прояснять Ваше питання, корисно буде обговорити це з психологом, щоб мати супровід і підтримку, можливо сумніви просто глибше знаходяться.
Ірина Василівна Гуральчук — психолог
Ірина Василівна Гуральчук психолог

Психолог больше не активен на сайте

Доброго дня. Ви переживаєте складнощі в стосунках, розумієте що не виходить побудувати відносини так, як Вам хочеться, при цьому Вам важко піти, але Ви задаєте питання:

цитата:
Як розійтися по-доброму?

Як Ви зрозумієте, що розставання відбувається по-доброму, які ознаки Вам на це вказали б?
Що в цьому залежить саме від Вас?

Чому це питання виникло саме зараз? Які події відбувалися у Вашому житті і відносинах останнім часом?

Що Ви хотіли б вирішити для себе в першу чергу?

Якщо Ви не можете зупинити некомфортний для Вас контакт, в цьому для Вас можете бути щось звичне. Важливо подосліджувати, чи почувалися Ви подібним чином раніше та за яких обставин.
Доброго дня, Tina!
цитата:
Я розумію що з моїм хлопцем не виходять такі стосунки, як я хочу. Він мене не розуміє, не підтримує.

Спробую допомогти вам хоча б на мить замислитись - а ви впевнені, що ви розумієте його? Ви в принципі усвідомлюєте його контекст?
Ви переконані, що його дії мають злий намір проти вас?
Чи знаєте ви про себе, що можете бути іноді неправою?

Намагання в такий спосіб оцінити і відчути перебіг подій у відносинах дозволяє більш-менш об'єктивно подивитись на реальність.

Також варто звернути увагу на певну зв'язку - як я хочу не виходить - він не розуміє - не підтримує. Як може людина підтримувати в тому, з чим вона принципово не згодна?! Спробуйте на мить поставити себе на його місце і подивтись на події його очима...

Це мої думки на основі дуже обмеженого знання вашої ситуації. Припускаю, що ви ображені, невдоволені і у вас є на те законні підстави. І все одно варто дати собі змогу замислитись над об'єктивними речами - у стосунках присутні двоє, в обох є свої бажання, погляди і переконання, які далеко не завжди співпадають(!) Більше того, вони не зобов'язані співпадати на 100%, бо це протирічило б людьскій природі.

цитата:
Але чогось так важко піти від нього.

Заважають певні відчуття. Їх треба розкрити. Може, шкода втрачати відносини. Може, страх самотності і сумніви щодо майбутніх взаємин.
Достеменно одразу неможна визначити.
Запитайте себе і прислухайтесь уважно до внутрішнього голосу - що мене тримає в цих стосунках?
Добрий вечір!
Навіть у складних стосунках може бути щось важливе для вас - спільний досвід, моменти підтримки чи щось, що дає відчуття значущості, тому буває складно піти, особливо коли почуття залишаються.
Що саме вас утримує у стосунках? Чи є в них щось таке, чого вам не хочеться втрачати?

Також почуття, що вас не розуміють, часті сварки можуть бути ознаками кризи у стосунках. Важливо зрозуміти, як ви дійшли до цієї точки: як давно ви разом, що змінилося з часом, коли з’явилася напруга, як було раніше, на початку відносин. Кризис - це точка вибору, з нього можна вийти двома шляхами: або знайти новий рівень взаєморозуміння і зміцнити стосунки, або усвідомити, що далі разом не по дорозі.

Розібратися в цьому можна самостійно або разом із партнером, але часто глибші причини складно побачити без стороннього погляду. Тому, якщо відносини важливі, варто звернутися до спеціаліста - сімейного психолога, щоб зрозуміти, чи можливо стосунки відновити або варто розійтися. Або ж особиста терапія буде корисною якщо важливо зрозуміти себе в цих стосунках: чому так важко піти, що вас утримує, які сценарії повторюються.
Vitaliya Melnik — психолог
Vitaliya Melnik психолог
Харків ·
Добрий вечір. Скільки ви у стосунках?
цитата:
Як розійтися по-доброму?

Може трішки більше описати,що ви маєте на увазі про "розійтися по-доброму"?
Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог больше не активен на сайте

цитата:
Але чогось так важко піти від нього. При всьому розумінні що нічого хорошого не виходить. Чому?

Насправді це потребує спеціального дослідження з допомогою психологічних технік разом зі спеціалістом.
І багато часу не займе. Але ж для того треба набратися сміливості та звернутись до психолога.
Гадати ж сенсу немає. Чи це страх самотності, чи емоційна залежність, чи наслідки маніпулювання, чи результат психологічного травмування в дитинстві. Тим більше, що навіть вгадавши - проблему цим не подолати.
цитата:
Як розійтися по-доброму?

Для чого? Щоби що? Щоб не почуватися винною?
Алла Веленко — психолог
Алла Веленко психолог
Київ ·
Доброго дня Tina!
Ви запитуєте "Але чогось так важко піти від нього. При всьому розумінні що нічого хорошого не виходить. Чому? Як розійтися по-доброму?"
Щоб спробувати Вам максимально допомогти, як на мене, замало інформації.
Ви пишете "... Сварки, кричимо один на одного регулярно, обзивання. Я не витримую бо розумію що ніяк не вийде гарних стосунків." Але, при цьому, Вам чомусь і не вдається з цих деструктивних стосунків і безболісно вийти...
Всі діти, народжуючись, потрапляють в атмосферу тієї сім'ї, яку створили їх батьки. Дитина безпомічна і безпорадна, і зовсім не розуміє, як у цьому світі жити. Тому батьки для дитини стають абсолютним зразком контактування з оточуючим світом.
Потім дитина дорослішає, їй здається, що всі рішення вона приймає самостійно, і все може контролювати, але... Контактує з оточуючими так, як, зазвичай, контактували одне з одним її батьки, несвідомо використовуючи ті установки та моделі поведінки, які були "записані" в дитинстві автоматично.
Мало того, і самі сімейні стосунки, у більшості випадків, людина створює, також за тим типом стосунків, який був і у значимих в дитинстві дорослих.
Як склалися стосунки між Вашими батьками?
Як вони ставилися до Вас в дитинстві?

Відредаговано автором 08-03-2025 13:57:52