Вітаю ! Мені здається, що зараз у вас переплелися два дуже сильних переживання — сором і тривога через те, що сталося. Коли людина прокидається після такої ситуації, особливо перед близькою людиною, це може викликати відчуття приниження, страху бути осміяним або відкинутим. Тому природно, що вам важко навіть подумати про те, щоб прямо сказати про це. Багато людей у подібній ситуації намагаються приховати, зробити вигляд, що нічого не сталося — це спосіб захистити себе від сорому.
Якщо подивитися трохи ширше, то те, що з вами відбувається, не є чимось унікальним або «ненормальним». Алкоголь сильно впливає на роботу нервової системи: він розслабляє м’язи, приглушує сигнали від тіла і послаблює контроль мозку над сечовим міхуром. Коли людина дуже міцно спить після алкоголю, вона може просто не прокинутися від сигналу організму. Тому подібні епізоди іноді трапляються навіть у дорослих людей, особливо якщо випито більше, ніж зазвичай.
Водночас важливо звернути увагу на інший момент: ви кажете, що один раз це сталося майже без алкоголю. Це може означати, що варто не тільки пояснювати все алкоголем, а й уважніше поставитися до свого тіла. Іноді такі речі можуть бути пов’язані зі сном, сильним виснаженням, стресом, особливостями роботи сечового міхура або навіть урологічними питаннями. У такій ситуації не буде зайвим спокійно проконсультуватися з лікарем — урологом або сімейним лікарем. Це не означає, що є щось серйозне, але іноді просте обстеження допомагає заспокоїтися і зрозуміти, що відбувається.
Ще один важливий шар цієї історії — ваші стосунки з дівчиною. Сором часто штовхає нас ховатися, але близькість у парі якраз будується на тому, що люди іноді можуть показати одне одному і свої дуже незручні сторони. Якщо між вами є довіра, чесна розмова може виявитися набагато менш
страшною, ніж очікування викриття. Дуже часто партнер реагує не осудом, а скоріше співчуттям або розумінням, коли людина говорить відверто.
І ще одна річ: те, що ви переживаєте через цю ситуацію і намагаєтеся зрозуміти причину, говорить про вашу відповідальність і чутливість до того, як ви виглядаєте перед іншими. Це не слабкість, а навпаки — ознака того, що для вас важливі гідність і повага у стосунках.
Можливо, зараз корисно поставити собі кілька простих питань: що для мене страшніше — сам факт того, що це іноді трапляється, чи страх, що хтось дізнається? І що могло б допомогти мені почуватися трохи спокійніше — зменшити кількість алкоголю, перевірити здоров’я, чи наважитися на чесну розмову?