Прямой эфир:
Алла Григорівна Веленко
Вопрос от: іра Возраст: 21

Відчуття що, я можу зробити щось погане

Привіііт 💜, у мене таке питання я ж тільки що, пішла в туалет і потім я вийшла і я ж така подумала так зараз, піду в хату і буду дивитися серіал бо я його недодивилася і я ж така йшла щоб , відкрити двері і зі мною йшла кішка бєлка і я ж, така подумала так, потрібно обережно відкрити двері щоб, двері не зачепили/ не тронули лапу кішки бєлки і я ж така відчинила двері, і я ще, провірила оце, як я тільки що, відкрила двері чи не попало бєлкі дверями по лапі? і я розпереживалася дуже сильно, і я ж така подумала Іра, немає за що, переживати ти нічого поганого кішці бєлкі не зробила, немає за що, переживати, все годі заспокойся. і я ж , оце подивилася на кішку бєлку , чи все з нею добре? Чи не попало дверьми їй по лапі? і я провірила з нею все добре, і я така подумала я рада що, з бєлкою все добре 💜 , справа в тому що, такий мій стан був і вчора що, я дуже сильно розпереживалася і проблема полягає в тому що, в мене постійні нечисті і нав'язливі думки хоч, я й кажу я сильна, я нічого не боюся, мені немає за що, переживати, геть, з мої думок, геть але ці нечисті і нав'язливі думки все одно з'являються а коли я думаю про хороше, то нав'язливі думки вони наче зникають коли я думаю про щось, хороше, то нав'язливі думки і нечисті думки зникають.

Ответы психологов

Добрий день Іра! Ви описуєте одну ситуацію різними фразами. Це нагадує персеверацією, яка може мати різні значення та прояви. Це може бути проявом психічного стану, коли людина зациклюється на певній думці, емоції або дії, і повторює її знову і знову, навіть якщо це недоречно. Персеверативне мислення характеризується постійним обдумуванням однієї ідеї без розвитку.
Необхідно знайти причину персеверацій, які поділяються на фізіологічні, психопатологічні та неврологічні. Основне лікування персеверативних відхилень спрямоване на усунення причини – психічного чи неврологічного захворювання. Медико-психологічна допомога здійснюється комплексно, включає медикаментозну підтримку, психотерапію, психокорекцію. Але точний діагноз може поставити фахівець при спілкуванні (діагностика) з вами.