Алла Григорівна Веленко
Питання від: Еля Вік: 23

Як зробити життя справжнім і кращим

Нікому не можу це розповісти тому пишу тут. У мене досить не цікаве життя, після війни особливо стало гірше. (Я не кажу що мені гірше всіх я кажу що просто погано мені) оскільки після початку повномасштабної війни половина друзів виїхали, з іншою половиною розійшлися інтереси і ми не спілкуємося. Думаю, що знайти друзів не проблема, але за 4 роки я ніби здичавіла. Я навчалася онлайн і до того ж рік сиділа вдома шукаючи роботу (не активно, зазначу), мені нічого той рік не хотілося і я його провела на антидепресантах.
Зараз мені стало краще і я загорілася ідеєю навчатися в іншому місті, навіть їздила вже туди і зняла квартиру, щоб точно вже почати нове життя. Щоб навчатися далі (принаймні спробувати вступити) або знайти таки вже ту роботу. Але я хвилююся що не вийде. За ці роки карантину і війни я ніби відівчилася жити соціальним життям, я змушую себе виходити на вулицю, в заклади, на заходи різні, але проводжу там час одна. Після такого я пишаюсь собою, що через не можу змогла, але потім мені завжди хочеться плакати.
Ще одне це те, що я заздрю своїй колишній подрузі. Ми з нею добре розійшлися, просто інтереси змінилися і все, досі слідкуємо одне за одним у соцмережах. І я бачу її життя. У неї є чоловік, вона з ним подорожує, має друзів. І мені так боляче, тому що я теж так хочу (звучить по-дитячому, але кажу правду). Я теж хочу когось, хто б мене любив окрім сім’ї.
Деколи я думаю, що може я вже всі свої вдачі використала. У тієї подруги були складні стосунки з батьками, її дім розбомбили, їй дуже дуже важко. Мене ж батьки люблять і підтримують, у мене є дім. Дивно так думати, але може тим, як вона зараз живе (або принаймні показує це) так їй доля відлачує за все погане що було в житті? А я всі свої можливості на все хороше використала вже. Я не скаржуся, я не проміняла б сімʼю і дім на подорожі, але ж хочеться. Я ні разу за все життя не мала хлопця. Я не не гарна і не товста (я б і не вибрала хлопця якби краса і вага для нього були пріоритетом) і вважаю що я маю нормальну особистість, але боюсь. Я дуже невпевнена в собі, я після КОЖНОЇ взаємодії з людьми думаю ну всьо тепер вони будуть думати що зі мною щось не так (мене це турбувати не має, хай думають шо хочуть). Я дуже часто порівнюю себе з іншими. Взагалі ці проблеми з соромʼязливістю в мене давно.
Я була в психолога в 16 років, вона мене дуже бісила, бо була надто вже нагла (вибачте якщо так не можна казати, але як здалось). 👇🏻
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Потім була ще одна в 18 років ніби нормальна, але я не зрозуміла що вона від мене хотіла. Вона не правильно все розуміла, надавала більшої тому значущості ніж це означало для мене, а коли я це їй сказала, вона на мене підвищила голос і я більше не приходила. Просто отакий от негативний досвід. Мені так нецікаво жити, я намагаюсь, але нічого не вистрілює. За весь бакалаврат ні дня очного щоб хочаб пробувати поспілкуватися з людьми. Від 2021 року вдома. Хочу щоб мене покохали, бо почуваюся ніби зі мною щось не так, у всіх все є, а в мене нема. Особливо коли родичі питають чому я досі не маю хлопця. А я пробувала шукати через додатки для знайомств, і зрозуміла, що там дуже мало хороших людей. Тому більше туди ні ногою.
Як мені зробити життя кращим бо я дуже часто задумуюсь що не правильно його проживаю, що витрачаю його ні на що, особливо в такий час, коли життя дуже цінне
цитата:
Я дуже невпевнена в собі, я після КОЖНОЇ взаємодії з людьми думаю ну всьо тепер вони будуть думати що зі мною щось не так (мене це турбувати не має, хай думають шо хочуть). Я дуже часто порівнюю себе з іншими. Взагалі ці проблеми з соромʼязливістю в мене давно.

Еля, вітаю! Якщо Ви хочете навчитися створювати і підтримувати стосунки, з якими Ваше життя стане більш наповненим, дійсно є сенс звернутися до психолога. Напевно, існують причини того, що Вам складно контактувати з людьми, бо був раніше досвід, із-за якого Ви стали сприймати світ як небезпечний. Тому складно довіряти людям, кожне нове знайомство - це стрес.

Психолог теж для Вас буде новою людиною. Для Вас міг би стати цінним досвід спілкування з тим, хто Вас буде підтримувати і давати зворотній зв'язок. Вам би потім було легше знайомитись в навчальному закладі. Можливо, 3-я чи 4-а спроба знайти такого психолога, з яким Ви будете готові спілкуватися, буде більш вдалою, ніж перші дві. І тоді Ви зможете отримати новий досвід і розібратися, що заважає Вам жити справжнім життям.
Якщо я Вас правильно зрозуміла, Ви хочете зробити своє життя цікавим, але робити Ви цього не вмієте і не можете. Більше того, цікаво жити - Ваше бажання, а ось Ваші несвідомі страхи, навпаки, роблять все, щоб не ризикувати особливо, роблячи життя цікавим.
І в результаті Ваші несвідомі дії спрямовані на дистанціювання від світу. І мрії про цікаве життя залишаються лише мріями.
І тоді потрібна «зовнішня» допомога (самі не впораєтеся), це може бути людина або група людей, до яких можна приєднатися і просто дослідити для себе світ заново і побачити, що це безпечно. Тоді поступово почнуться усвідомлюватись і свої інтереси, які Ви зможете реалізовувати.
Вам потрібен або погляд з боку, або людина, з боку, через яку Ви зможете подивитися по-новому на світ, і на цікаве в ньому. Поки що Ви зробили все, щоб від цього світу закритися.
Можу припустити, що Ви багато чого боїтесь.
Наприклад, великих компаній, літати на літаках.
Чи я помиляюся?
Процес зміни свого життя - це не те щоб щось просте. Я б сказала так: це комплексна робота, яка торкається безлічі сфер життя.
Зміни можу стосуватися як зовнішнього аспекту життя: способу взаємодії з людьми, поведінки загалом, так і внутрішнього: зміни ставлення до ситуацій, контроль над емоціями та поведінкою, можливо навіть зміни світогляду.
Цінуйте свою індивідуальність
Нікого не треба копіювати. Не шукати типових рішень. Максимально спирайтеся на свою автентичність.
Вітаю, Еля!
цитата:
Як зробити життя справжнім і кращим

Думаю, що спочатку доречно відкрити себе справжню для себе і потім полюбити себе(!)
Як це зробити? Ось ознайомтесь - майже покрова інструкція, путівник "Як це - полюбити себе." - https://upsihologa.com.ua/article/yak-ce---polyubiti-sebe--19-05vtarasenko/

Та, звісно ж, одного читання статті, самостійних вправ, спостережень тощо буде замало. ЗНАДОБИТЬСЯ спілкування з психологом. І не просто обмін думками, а взаємодія у безпечному приймаючому контакті. Краще очно, але й онлайн - теж непогано працює.

Оберіть такого спеціаліста на сайті і зверніться до нього особисто. Наше життя змінюють зустрічі з непересічними людьми. Бажаю, щоби у вас відбулась саме така ЗУСТРІЧ))