Я Вам дякую за відвертість.
Ваші уточнення лише підтвердили моє припущення, що "ключ" не лише до стосунків з цим чоловіком, але і, загалом, з чоловіками, лежить в стосунках з Вашими батьками.
Так, так, саме батьками, а не лише з мамою. Бо те, що батько не був фізично присутній у Вашому житті, ще не означає, що він не впливає на Вашу ідентифікацію себе та реакції в стосунках з чоловіком.
Батьки - це та основа, з якої складається кожна дитина. І якщо батько не був присутнім в дитинстві, нерідко, збільшується в рази внутрішня потреба в чоловіку поруч. Адже, саме батько - це перший чоловік в житті дівчинки. І саме він відповідає за почуття впевненості в собі, почуття захищеності та опори в житті. А зважаючи, що "..мама була і є доволі вимогливою жінкою, яка на емоціях може сказати доволі грубі речі або сильно образитись, якщо щось ішло не так, як їй хотілось би. Я відчуваю, що в неї в голові сформувався певний образ ідеальної дочки, з яким я не співпадаю, і тому це іноді може переростати в надмірну критику чи контроль..." - це лише підсилює почуття провини за абсолютно все, стан невпевненості в собі. Бо дитина ніколи не звинувачує дорослих, адже, вони великі і все знають і роблять правильно. Отже, щоб там не відбувалося в стосунках, дитина завжди думає, що це вона все неправильно робить І тому її не приймають такою, якою вона є.
Звідси і
страх зробити щось неправильно. Бо тоді її точно любити не будуть.
Дорослішаючи, ці установки закріплюються на несвідомому рівні і продовжують працювати автоматично, не даючи можливості відчувати себе внутрішньо вільно, самодостатньо, змушуючи постійно намагатися все зробити правильно і викликаючи постійне, деструктивне почуття провини
"...я доволі чутлива людина, і мені завжди нелегко на душі, коли на мене будь-хто ображається, навіть якщо ця образа не має якогось логічного підґрунтя. У випадку з мамою ситуація аналогічна, і зазвичай під час конфліктів з нею я відчуваю сильне почуття вини та розчарування, що підштовхує мене на спроби якось виправити ситуацію або загладити провину".
Отже, як на мене, основне питання не стільки в чоловікові, скільки у Вашому сприйнятті себе. А це самими найкращими порадами не трансформується. У таких випадках, щоб стати самодостатньою, а отже, навчитися правильно поводитися з чоловіками, необхідна індивідуальна трансформаційна робота з дитячими (підлітковими) травмами та поведінковими моделям і глибинними деструктивними установками