Доброго дня.
Війна і для дорослих, зрілих людей - надзвичайно важке випробовування.
А Вас вона застала ще дитиною і по факту Ви виросли під час військових дій та ще й побували в окупації. Це випробовування не для слабких людей, тим паче, не для дитини. Але, на превеликий жаль, так вже все склалося що Ви пережили за ці роки і переживаєте дуже сильні стреси. А це дуже впливає на стан нервової системи, яка і так підлягає трансформаціям в підлітковому віці. Тому потрібно себе підтримувати, у першу чергу, фізично. Ви займаєтеся спортом? Почніть бігати, робіть вправи на свіжому повітрі, якщо є можливість, почніть грати в футбол, баскетбол та інші рухливі ігри. Старайтеся дотримуватися режиму дня, обливайтеся прохолодною водою, загартовуйтеся... .По мірі того, як Ваше тіло стане ставати сильним, почнете мужнішати і Ви психологічно. І тоді вже до Вас почнуть тягнутися інші і шукати у Вас підтримку, бо відчують Вашу внутрішню силу
Я співчуваю Вам, що довелося втратити дідуся та пережити загибель друга, бачити, як гинуть безневинні тварини. Таку кількість втрат за достатньо короткий період не кожний дорослий зможе прийняти та прожити. Тому зрозумілий Ваш
страх щодо бабусі. І зрозумілий стан розгубленості. Бо, судячи з усього, Ви ще до кінця не пережили і втрату друга та дідуся... Бо вони були Вашою опорою. Отже, тепер Вам потрібно шукати опору всередині себе, шукати всередині себе те, що ніколи не зможете втратити, і це віра у те, що ми не самі у цьому світі і з нами є Вищі сили, які завжди прийдуть нам на допомогу. Бо кожна людина, найперше - це душа. А душа загинути не може, бо вона вічна. Ми всі приходимо у цей світ, народжуємося, виконуємо своє призначення, свою роботу на Землі і ідемо мандрувати далі... Так як пішла душа Вашого дідуся, друга, душі тварин...
Насправді, Вам прийшлося дуже швидко дорослішати, а це дуже нелегко.
Тому Ваші малюнки - це певна психотерапія. Малюючи
війну, Ви інтуїтивно намагаєтеся позбавитися того болю та стресу, які Вам вона заподіяла. Спробуйте все те, що Ви малюєте, всі негативні сценарії, перемальовувати на щасливі сценарії життя. Уявіть, що Ви чарівник і за допомогою чарівної палички, абсолютно все можете одноосібно перемалювати. Перемальовуйте до тих пір, поки не відчуєте, що Вам те, що Ви малюєте, вже більше не болить. Воно ніби є, нікуди не ділося, Ви все до деталей пам'ятаєте, але воно стало, ніби, як кіно, яке Ви колись давно дивилися і яке Ви вже подивилися.
Відредаговано автором 25-04-2026 17:36:32