Те, що ти описуєш, виглядає як поєднання кількох рівнів переживань, і важливо не зводити це до одного пояснення.
По-перше, ти описуєш історію внутрішньої вразливості з періодами депресивного стану. У таких станах часто змінюється сприйняття близькості: знижується енергія, складніше відчувати задоволення, з’являється емоційне «приглушення» або відчуття віддаленості від себе і партнера. Це може впливати на те, як ти інтерпретуєш стосунки загалом.
По-друге, важливий контекст переїзду. Ти описуєш, що з’їхалась не з внутрішнього бажання, а радше через зовнішні обставини. Це часто створює внутрішній конфлікт: ніби простір спільного життя не був обраний, а став вимушеним. У такому випадку навіть хороші стосунки можуть переживатись як тиск, втрата контролю або вторгнення в особистий простір.
По-третє, те, що тобі було комфортніше у форматі дистанційних стосунків, може вказувати не лише на «
страх близькості», а й на потребу в автономії та регуляції емоційної дистанції. Близькість сама по собі не є проблемою — складність виникає тоді, коли вона переживається як надмірна або неконтрольована.
Те, що ти зараз не можеш чітко визначити свої почуття до партнера, теж є важливим маркером. У стані тривоги, перевантаження або пригніченості емоційна ясність часто знижується. Це не означає автоматично, що «стосунки не підходять» або «ти не відчуваєш любові». Це означає, що система зараз перевантажена і потребує розплутування, а не швидких висновків.
У твоєму запиті одночасно присутні:
потреба в безпеці, потреба в автономії, емоційне виснаження і питання якості стосунків. І важливо розділити ці шари, а не зливати їх в одне пояснення.
Такі стани добре розкладаються в терапії — коли є можливість повільно відрізнити, де твої внутрішні процеси, де вплив життєвих обставин, а де реальна динаміка стосунків.
Я б запропонував(ла) тобі не приймати зараз різких рішень про стосунки, а натомість дати собі простір для дослідження: що саме тригерить у спільному житті, як змінюється твоє самопочуття в різних дистанціях, і що тобі потрібно для відчуття внутрішньої стабільності.
Це саме той запит, з яким варто йти в терапію — щоб розібратися без тиску і без необхідності швидко «визначитись».
Якщо ти відчуваєш, що хочеш глибше зрозуміти свої реакції, почуття і динаміку стосунків, ти можеш записатися до мене на консультацію. Ми зможемо спокійно розібрати, що саме з тобою відбувається, і відділити твої внутрішні процеси від реальних факторів стосунків, щоб з’явилась ясність і опора в рішенні, а не тривога.