Ви так багато років терпите негідне ставлення до себе, що сама "система координат ", якою Ви "виміряєте" те, що відбувається, вже сильно викривлена.
Псування вашого чохла- це НЕ прихована агресія, а пряма.
"Я задала їх чоловіку, в спокійному тоні, без претензії, просто запитала"- в цьому місці адекватною реакцією на псування вашої речі є агресія.
Так запрограмовано природою - у відповідь на вторгнення на "мою" територію у людини виникає агресія, це "записано" в тілі, щоб людина була здатна вижити (боротись, або бігти).
Ваша реакція, "спокійний тон",- це захисна поведінка, завдяки якій Ви можете уникнути ще більшої загрози(наприклад, що Вас почнуть порівнювати з мамою , звинувачувати в чомусь, або застосують до Вас покарання у вигляді ігнору).
Дуже шкода, що 14 років вашого життя Вам довелося пристосовуватись за рахунок знищення власної особистості заради того, щоб якомога менше відчувати себе "проігнорованою ".
Людина має базову потребу бути прийнятою, і Вам довелось пристосуватися до "умов ", щоб ця життєво важлива потреба таки була хоч частково задоволена.
Можу припустити, що така схема реагування виникла ще в дитинстві, тоді, коли дитина просто не здатна вижити без емоційного тепла та любові Дорослого, який ним опікується.
"Гарна новина" в тому, що можна проаналізувати ту "систему координат ", на яку Ви зараз спираєтесь і відкорегувати її , спираючись на об'єктивні критерії - ті базові потреби, які мають задовільнятись в будь якої людини, щоб вона жила в гармонії.
Міняти якісь "точкові" ваші реакції , як то "не звертати уваги на щось" чи "наступного разу зробити так"- НЕ має сенсу. Бо це будуть тільки поверхневі вчинки, за якими НЕ буде сильної опори на нову Себе, яка і конфліктів не провокує, і себе цінує , і не дозволяє ображати.
При цьому немає ніякої гарантії, що коли Ви змінитесь внутрішньо, то чоловік "це зрозуміє і зміниться".
Ваш чоловік, судячи з його дитячої поведінки, поки що не орієнтується в насправді Дорослих вчинках, а перебуває в месиві якихось дрібних дитячих "обідок " і маніпуляцій з області "дворових пацанів ".
Але ваші внутрішні зміни відкриють Вам шлях до внутрішньої впевненості в Собі та гармонії з оточуючими - а там Ви вже самі вирішите, з ким будувати своє подальше життя БЕЗ страху сказати "щось не те", і чи здатен буде ваш чоловік виявитись тим, з ким Ви захочете будувати своє спокійне майбутнє.
Ви ще настільки молоді, а життя настільки цікавіше, ніж
страхи, в які Вас заганяють, що є сенс поборотися за Себе і своє щастя.