Хрещена доньки втручається у виховання
Також наразі в мене почалася глибока релігійна криза через війну. Зараз мені важко перебувати в релігійному контексті, бо для мене це значить лицемірити і грати роль, яка більше мені не належить. Я розумію, що моя дитина хрещена і у її хрещених батьків є певні зобовʼязання, але хресна дуже навʼязливо наполягає на відвідуванні храму, причасті (дитина досить маленька для цього), постійно випитує, чому не носить хрестик. Коли я пояснила свою позицію, вона з подвійною силою взялася «рятувати» дитину від пропащої мами, підключила свекруху, яка теж вічно всім незадоволена і знає як краще.
Я не проти воцерковлення моєї дитини, але вважаю справедливим, що якщо обидва з подружжя мають відмінні погляди - це не має бути агресивно і фанатично і я не зобовʼязана підтримувати те, в що не вірю. Хресна може робити свій внесок, але лише на доступному їй рівні, не претендуючи на батьківську роль, а далі дитина сама обере. А тут мені дорікають тим, що мовляв дитина дає пʼять, тосі-тосі робить, а хреститися 1,5 річну дитину досі не навчили.
У нас жодна зустріч не минає без конфлікту на побутову чи релігійну тему. І її головний аргумент, що раз я не дбаю про духовний розвиток, то вона не може стояти осторонь.
Відчуваю себе справді якоюсь ледь не сатаністкою яка тягне свою дитину в прірву. Порадьте будь ласка, що я могла б зробити в цій ситуації?