Прямой эфир:
Вопрос от: Nickname_e0440 Возраст: 17

Не можу відпустити ситуацію тривожну

Якись чувак пару місяців тому создав мій фейк писав якусь фігню кидав *члени* але він вже все видалив і сьогодні я їду в автобусі і бачу заходять подростки мене бачать и начебто кричать мое імʼя и щось шукати в телефоні якісь канали з *порнухой* і коли вони виходили і крикнули мое імʼя и сказали пока

Ответы психологов

Юлия Тихонова — психолог
Юлия Тихонова психолог
м Одеса ·
Те, що ви описуєте, справді може викликати сильну тривогу, і ваші почуття зрозумілі. На жаль, у сучасному цифровому світі подібні ситуації дійсно трапляються і ви стали жертвою кібербулінгу. Те, що ви цим поділилися вже само по собі буде мати лікувальну дію, тому що бути з цими думками наодинці дійсно складно.
Якщо я вірно вас розумію, то ви не впернені на 100%, що підлітки говорили саме про вас. Після пережитої ситуації психіка може бути особливо чутливою до всього, що нагадує про неї, і несвідомо пов’язувати подібні події з попереднім досвідом. Тоді може виникати відчуття, що мова знову йде саме про вас.
Якщо уявити, що ваші припущення справді вірні, то навіть у такому випадку збереження внутрішнього спокою та стабілізація свого стану допоможуть вам зберегти внутрішню впевненість і краще впоратися із ситуацією. Коли відчуваєте, що складно впоратися з цими почуттями, то зробіть глибокий вдих та повільний видих. Відчуйте опору під ногами. Можна м’яко постукати себе по плечах, щоб повернути увагу до власного тіла й повернути свої думки в теперішній момент.
Ви не можете контролювати поведінку інших людей, але можете контролювати свою реакцію на неї та своє ставлення до того, що відбувається. Це потребує внутрішньої стійкості. Зараз важливо повернути собі відчуття опори та не дозволити тривозі повністю захопити ваші думки.
Якщо не вдастся впоратися самостійно, то зверніться до психолога. За кожною тривогою щось стоїть, і важливо розібратися, що саме стоїть за вашою тривогою. Чого ви насамперед боїтеся? Що саме лякає вас у цій ситуації найбільше?
Саме дослідження цих почуттів може допомогти зрозуміти, що відбувається з вами зараз і чому ця ситуація викликає настільки сильну тривогу.
Моя вам підттримка.
Дополнение от автора вопроса ·
Тревожить тіки те що можуть розпускати чутки і подібне
Юлия Тихонова — психолог
Юлия Тихонова психолог
м Одеса ·
Тут важливо повернути собі розуміння, що те, що хтось говорить про вас, не визначає, ким ви є.
Чутки можуть розпускати навіть тоді, коли ви нічого не зробили. Ви не можете контролювати те, що інші люди говорять про вас, але можете контролювати те, наскільки сильно ці слова впливають на вас.
Якщо формування уявлення про себе значною мірою грунтується на відгуках і думках інших людей, будь-який негативний коментар чи чутка можуть сильно впливати на самооцінку та внутрішній стан.
Тому важливо поступово формувати власне уявлення про себе, яке не залежить цілком від того, що про вас думають або говорять інші. Бо чужа думка -це лише думка іншої людини, а не об’єктивне визначення вашої особистості.
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 391882 для Юлія Тихонова

Дякую відпустив ситуацію але насторожує що так багато збігів
Юлия Тихонова — психолог
Юлия Тихонова психолог
м Одеса ·
Розумію вас. Настороженість через таку ситуацію може залишатися, бо це природна реакція після досвіду, який вас сильно зачепив. Важливо, щоб ваша оцінка себе не залежала повністю від того, що можуть говорити про вас інші.
Люди завжди щось говорять, незалежно від того, що ми робимо чи не робимо. Ми не можемо контролювати чужі слова та дії, але можемо обирати, яке значення їм надавати та наскільки дозволяти їм впливати на нас.
Бережіть себе
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 391885 для Юлія Тихонова

Дякую, я вважаю що всі все забули вже