«В этом мире нет гарантий, есть только возможности.»
Вопрос от: qua43d52d22 Возраст: 37

Питання про виїзд. Рятувати дитину чи чоловіка (родину)?

З чоловіком другі шлюби.Зі мно мій син від першого.Його діти з мамою за кордоном.До війни жили добре.Я дуже його любила.Моя мама допомогла з придбанням квартири.Заробляли більш-менш однаково.Мені здавалось: ось воно - кохання,родина,щастя!
Коли почалась війна, була можливість виїхати (ми прикордонна територія,була і загроза окупації), але я була впевнена: разом до кінця (ані чоловіка,ані дім не покину). Тоді через пару місяців все налагодилось.Але загроза мобілізації залишилась,він дуже нервував,крім того,зарплату дуже затримували.Декілька років цей стрес зливався в родину.Я, як мудра, розуміюча дружина, намагалась підтримувати,забезпечувати побут практично сама,давала можливість працювати (одна робота була для броні, друга як підробіток-для грошей),виховувала сина практично сама,теж працювала,змінила роботу на більшу зп,але гірші умови.
Але все одно його незадоволеність росла (не така хозяйка,мама,то не так робите і тд...як розповідав про першу дружину).Я розмовляла,пояснювала.Але чула у відповідб“Ти надто емоційна.Треба бути сильнішою!Чоловіку вдома потрібно виговоритись.Я маю свою думку на все,справжній чоловік мовчати не буде.Ти не звикла до критики,вона покращує“. Одного дня не витримала,роз´їхались.Він живе у мами (вона за кордоном),але цей рік намагався покращити стосунки,просив вибачення,типу визнавав,що робив боляче.Зараз ми час проводимо разом,і грошима іноді допомагає,але додому повертатись не поспішає,бо мабуть так вигідно: є можливість і грошенят назбирать,і нікого критикувати та виховувати не потрібно...
На сьогодні безпекова ситуація в місті жах!Хочу вивезти сина та свою маму (вона вже й так пережила складну хворобу),він теж планує виїзжати,але поки “тільки на словах“, бо роботи з бронюванням ніде немає,а тут він на двох одразу,але гроші сказав дасть на перший час (типу дорога, перша аренда),бо він же “для цього працюю“,хоча я до його бюджету не маю ніякого відношення і розраховую лише на себе.Пошуком куди виїзжати, роботи для обох і тд займаюсь тільки я,Він одразу сказав:“Дивись, мене все буде бісити,бо стабільності ніде немає, якщо навіть знайду роботу з бронюванням,це не гарантія,що мене не попруть з неї.Це ти можеш змінювати роботу тисячу разів,я-ні.Тому спроба буде лише одна.А ми будемо жити всі разом,ти ж розумієш,що я знову можу висказувати свою думку,а ти будеш ображатися...тому ти одразу повинна розуміти,що буде важко...“

Ответы психологов

Дополнение от автора вопроса ·
В нього мама у своєї доньки за кордоном, діти зі своєю мамою теж, тобто всі в безпеці! (до якої він, до речі, не приклав жодних зусиль)
Розумію, шо несу відповідальність за життя і здоров´я сина, в деякій мірі і за маму, бо все, що маю в житті - вона мені все віддала, саму не покину.
Але здається, що я ними жертвую ними заради чоловіка...
Вітаю!
Пам'ятаю Вашу тему, відкриту 6 серпня, бо сам приймав участь у спілкуванні з Вами.
Здається, тоді так багато психологів долучились до обговорення питання. Та й Ви сама активну участь приймали.
А тепер повернулись на точку старту.

Так що заважає визначитись?

Чому не обрали одного спеціаліста і не почали з ним прояснювати для себе це надважливе питання?
Тим більше, Ви, напевно, розумієте, що жоден притомний психолог не візьме на себе відповідальність однозначно вказувати, як Вам діяти. Він лише може допомогти розкрити природу Ваших вагань, систему цінностей та наявні сумніви.