Все частіше в суспільстві спостерігається явище, коли після розлучення дитина залишається з батьком. Це цілком нормально. Як Вам реагувати на таку заяву?
По-перше, в жодному разі не варто сприймати це як зраду, і тим більше як невдячність. Будь-яка негативна реакція матері може значно зіпсувати взаємини з дитиною, започаткувати багаторічний конфлікт. Навіть якщо ця новина обрушилася на Вас, як снігова лавина, не втрачайте самоконтроль.
По-друге, вислухайте дитину та прийміть цю інформацію.
Чи стала дитина жертвою маніпуляції батька, чи вона дійсно вважає своє життя з батьком більш комфортним треба розуміти, що дитяча психіка відрізняється від дорослої. Іноді, дитина життєві ситуації сприймає поверхово, схильна до ілюзій та ідеалізації.
Як я вже казала, дитина може стати жертвою маніпуляцї батька. На жаль, це дуже поганий варіант. З дитиною в такій ситуації потрібно зберігати теплі взаємини. Важливо – не намагайтеся діяти тими самими методами, що тато. Що гірше Ви говорите про нього, то гірше буде Ваш образ в очах дитини і то серйознішими будуть наслідки для дитячої психіки.
Пам'ятайте, мати завжди залишається ключовою фігурою в житті людини, незалежно від того, чи проживають вони спільно чи ні.
Якщо дитина йде жити до батька, це не означає, що вона Вас кидає, зраджує, відмовляється від Вас.
Не засуджуйте дитину за це рішення. Скажіть, що розумієте її рішення, любите її в будь-якому випадку і найголовніше, скажіть їй: «Дорога моя дитина, ти завжди можеш прийняти інше рішення і жити зі мною, якщо захочеш. У цьому житті ми можемо прийняти спочатку одне рішення, а потім інше. Це нормально. Я люблю тебе, навіть коли ми не разом».
Відредаговано автором 18-08-2025 02:26:24