Прямой эфир:
Алла Григорівна Веленко
Вопрос от: ira Возраст: 21

Дитинство

Доброго вечора, на мене колись накричала моя тьотя і я почала дуже сильно плакати, і справа в тому що, це в мене почалося ще, з дитинства я не пам'ятаю коли, але таке, як в дитинстві на мене хтось накричав , і коли на мене хтось кричить я починаю плакати і я дуже сильно хочу цього позбутися я начебто і намагаюся не плакати коли на мене хтось кричить, але всеодно сльози течуть рікою, як цього позбутися?

Ответы психологов

Доброго дня, Ira!
цитата:
на мене колись накричала моя тьотя і я почала дуже сильно плакати,

Співчуваю вам. Тоді, в дитинтсві сталося прикре - ваша психіка отримала травму, яка не заліковна понині. Через те і відбуваються зриви на плач.

цитата:
як цього позбутися?

Проблема вирішується у співпраці з психологом(!) За допомогою відповідних практик виліковується та ранішня травма, поступово формується стресостійкість. І, що важливо для будь-якої людини, нарощується спроможність ОБЕРІГАТИ і ЗАХИЩАТИ свою гідність, не довзволючи іншим агресувати через крик(!)

цитата:
намагаюся не плакати коли на мене хтось кричить

Звичайний контроль стримування себе, як бачите, не спрацьовує. Тому варто звернутись до спеціаліста.

Відредаговано автором 07-06-2025 10:06:39

Добрий день! Плач – природна та корисна емоційна реакція, яка допомагає організму справлятися зі стресом, емоційним болем та переживати різні емоції. Сльози можуть сигналізувати про вразливість та потребу в підтримці. Причинами частого плачу можуть бути: неврологічні розлади та дитячі травми; депресія, тривога, ПТСР; тривале перебування у стресових ситуаціях; обіда та її психологічний вплив та ін. Не варто боятися плачу, але потрібно бути здатним розуміти причини та наслідки плачу, щоб ефективно справлятися з емоціями. Якщо плач стає надто частим та впливає на якість життя, варто звернутися до психолога для отримання допомоги.