Доброго дня, Olga!
цитата:
Чи можна якось з цим справитись ?
Безперечно, можна(!) Щоправда, не миттєво, а поступово зменшуючи рівень хвилювання та паралельно відновлюючи впевненість в собі.
Щось ви зможете робити самостійно, а щось обов'язково спільно з психологом у плідній співпраці.
цитата:
Не можу нормально жити , в постійному стресі і напрузі.
Як бачимо, стрес і напруга стали вашими постійними супутниками, ніби без них ви вже ви. От тому і доведеться з'ясувати, де і коли були закладені основи ТАКОГО сприйняття себе і світу навколо? Очевидно, в далекому дитинтстві ви були позбавлені почуття безпеки. Що можете розповісти з цього приводу? Яким було ваше дитинтство?
цитата:
Завжди була людиною яка все близько приймає до серця
Коли людина все сприймає близько до серця, то про неї можна сказати, що вона гіперчутлива, що її особистісні кордони майже не збудовані або майже зруйновані, а в середині - слабкі опори. Тому будь-яка новина чи подія спричиняє перебільшену реакцію, запускаючи механізм накручування поганими думками. Простіше кажучи, в неї немає звичайного психологічного захисту, а також здатності ОБ'ЄКТИВНО ставитись до реальності.
І що важливо, в тому немає її провини(!)
Тому завдання терапії в такому випадку полягає у відновленні почуття самоцінності, упевненості в собі та адекватному поводженні з тривожними думками, та емоциями, в основі яких СТРАХ, ніби відбудеться щось погане.
Найбільший
страх - життя може обірватись. Через нього, напевно, ви і страждаєте. Водночас цей
страх спалює ваші сили, які могли б бути спрямовані на корисні дії, на те, щоби розкрити свій людьский та особистісний потенциіал.
На противагу страху вам доведеться навчитись беребувати в моменті "тут і зараз", вкладати свою енергію у те, що за вашим вибором є актуальним і бажаним, контактувати з зовнішньою реальністю, замість продукування страхів у власній уяві.
Самостійно можете спробувати дати відповідь на такі питання:
1. Яку маленьку зміну я можу ініціювати цього тижня, аби відчути, що я управляю власним життям?
2. Коли я відчуваю себе впевненою (хоча б інколи), що я роблю? де я? з ким я?
3. Що мені насправді подобається, що мене мотивує? І що я можу зробити, аби насичувати ці бажання щоденно?
4. Як мені помічати хороші моменти щодня?
Наостанок раджу переглянути відео на тему страху та тривожності.
"Страхи. Как преодолеть..."
https://upsihologa.com.ua/audio-video-466
"Тревога как прерванное возбуждение."
https://upsihologa.com.ua/audio-video-653