Володимир Анатолійович Тарасенко
Вопрос от: Юля Возраст: 27

Помогите умоляю

Здравствуйте. У меня больше нет сил. Вчера мою маму оперировали срочно и давали шансы 50/50 что выживет, у меня был нервный срыв, вызвала скорую, рядом был брат мужа не давал мне отключиться. Мама выжила но сейчас лежит в плохом состоянии с трубками в горле. Сегодня гуляли с продругой было весело, я немного ожила а приехав домой она мне звонит и говорит что у нее внезапно умер парень. Инсульт, кровоизлияние в мозг. Только что умер. Я не знаю как держаться. Как утешить подругу помогите умоляю, она одна с ребенком, они хотели с парнем пожениться, любили друг друга…. У меня паника

Ответы психологов

Лучший ответ
Ірина Василівна Гуральчук — психолог
Ірина Василівна Гуральчук психолог

Психолог больше не активен на сайте

Доброго дня.

Ви проживаєте непростий досвід, коли водночас і Ваша мама у важкому стані, і Ваша подруга переживає горе через втрату партнера.

Мабуть, в цій ситуації щоб підтримати подругу найважливіше слухати і бути присутньою поруч.

Вам теж може бути непросто в цій ситуації, тому також важливо звертатися за підтримкою для себе, коли вона буде необхідна Вам.
Здравствуйте, понимаю и сочувствую. Вам нужна скорая психологическая помощь и поддержка. Пишите в личку, договоримся о времени сеанса, возможно даже сегодня. В любом случае первый сеанс у меня бесплатно и он Вам в Вашей ситуации точно не помешает
Анжела Пасниченко — психолог
Миколаїв ·
Юліє, вітаю!
Дихайте! Глибоко та повільно!
Як запропонував ВІталій Вікторович, звертайтеся по допомогу
Нора Маркман — психолог
Нора Маркман психолог
Київ ·
Вітаю, Юлія. Дуже дуже прикро що це все випало вам одразу. Чи є у вас ресурс зараз допомогти подрузі? Ви пишете що у вас паніка.. Вона тимчасова, вона проходить і лікується. Іноді, коли ми підтримуємо один одного в погані моменти - ми можемо таким чином не так сильно фокусуватись на власному горі. Але це тільки коли є хоча б трохи ресурсу. Втрата близького - те з чим стикнулась ваша подруга - це дуже важке випробування. Якщо ви вирішили допомогти - спробуйте максимальну практичність хоча б в перші дні - "чим я можу допомогти, чи приготувати щось дитині? я поруч, ти не сама". Якось так. Але чи є хтось у вас самій хто якщо шо зрозуміє і на кого можна покластися? Чи є якась можливо музика, яка допомагала вам в моменти перевантажень - спробуйте. Консультацій і заспокійливих це не замінить, але все ж таки. Сил вам обом і витримки.
Дарья Рудь — психолог
Дарья Рудь психолог
Івано-Франківськ ·
Доброго дня.
У такій ситуації найкраще, що ви можете зробити для подруги — це бути поруч і дати їй можливість говорити про свій біль.
Важливо просто слухати, не намагатися заспокоїти словами чи шукати пояснення.
Можна сказати щось на кшталт: "Я з тобою", "Я поруч", "Я тебе чую", "Твоє горе важливе".
Просто ваша присутність, уважність і готовність бути поряд вже буде великою підтримкою.