«Як психотерапевт я вважаю, що запитання, які я задаю, набагато корисніші...»
Питання від: Steinbock Вік: 35

Шкідлива звичка руйнує відносини

Моя дівчина палить. А я не можу це сприймати. Стає дедалі гірше, панічні атаки, тремтіння тіла, втрата контролю
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Нікіта Гайдаш — психолог
Нікіта Гайдаш психолог
м Біла Церква ·
Ви доречно останніми словами зробили висновок, щодо Вашого стану. Коли "мозок контролює обставини" - він у стані спокою і рівноваги, адже це його основна функції - розуміти і контролювати навколишній світ. Це можна уявити, як: "Якщо я не виконую свою основну роботу - то який у мені сенс?".

Я можу лише здогадуватися, оскільки тільки Ви знаєте що відбувається насправді, але можу припустити, що Ви не можете приймати паління дівчини - бо це шкодить здоров'ю, коштує грошей і нічого позитивного натомість не несе. Але, паління - це не просто шкідлива звичка, це залежність одночасно на психологічному (звичка), фізичному (нікотинова кислота приймає участь у процесах організму) і соціальному (перекури на роботі, під каву тощо) рівнях. Залежності тому так і називаються, бо людям важко відмовитися від них.

Питання до Вас: якщо Ваша дівчина не зможе покинути цю залежність, чи стане вона менш коханою для Вас? Припускаю, що вона почала палити до моменту, коли ви опинилися в стосунках? Якщо так, то чому паління не завадило почати зустрічатися?

Сильні почуття викликають сильні емоційні реакції. Просто знайте, якщо Ви відчуваєте і так сильно - значить Ви живі і маєте велике серце. Це лише мої думки, але радий ними з Вами поділитися! І щиро дякую що тут поділилися собою, тим - що відчуваєте і переживаєте в цей момент.

↩ Реакція на відповідь № 383798 для Нікіта Гайдаш

Так, вона палила до того як ми познайомилися. І питання, чому паління не завадили початку стосунків для мене самого залишається складним. Дійсно, це мені не сподобалося з самого початку, але мені підсвідомо так хотілося бути з нею. І коли вона вперше при мені палила, вона вибачилася зі словами: " я все ще палю". Можливо тому, я не зрозумів, що це стане таким складним і такою перепоною між нами. Вона багато разів обіцяла кинути. Намагалася і намагається не палити в моїй присутності. Палила потайки. Але від самої думки, що вона палить у мене світ перевертається з ніг на голову. З однієї сторони вона розуміє, як все погано. З іншої, хоче бути собою без тиску. А у себе я спостерігаю накопичувальний ефект. Тобто багато обіцянок без результату, якщо не палить у моїй присутності годинами, днями, то чому знову це робить коли мене немає поряд. І в мене є здогадки, що вона скорочує кількість наших зустрічей, щоб не створювати конфліктних ситуацій. Бо я відверто їй говорю, що від неї погано пахне
Нікіта Гайдаш — психолог
Нікіта Гайдаш психолог
м Біла Церква ·
Ситуація не проста і деталей я не знаю, лише доторкаючись до цієї ситуації з Ваших слів. Тому ділюся лише тим, як мені це відчувається і можу лише припускати; наскільки це близько до правди - тільки Вам видніше по відчуттям.

Можливо, Ваша дівчина хоче покинути палити, але у неї, через якісь причини, не виходить це зробити, що може викликати відчуття давлячої провини. Момент вибачення, через "я все ще палю", наштовхнув мене на це припущення. Відчуття провини може підіймати тривогу, призводячи до стресового стану. А як часто буває, курці від стресу починають тільки більше палити.

Оскільки паління це залежність, - покинути цю звичку людям буває досить складно. Але, якщо дівчина хоче кинути палити - можливо не з першої спроби і не відразу, але зможе кинути. В цьому можуть допомогти: Ваша підтримка, ставлення з розумінням до цього негаразду і, звісно ж, - любов.

Також є книга "Легкий спосіб кинути палити", можливо стане у нагоді.
До того дня Steinbock!
Згодна з колегою щодо керуючої функції мозку у Вашій ситуації з дівчиною.
До цього додам, що, як на мою думку, звичка дівчини палити - є лише певним тригером, що лише підсилив всі ті внутрішні установки, які були сформовані на рівні вашої підсвідомості набагато раніше. Про це можуть свідчити психосоматичні прояви, які з кожним днем підсилюються. "Стає дедалі гірше, панічні атаки, тремтіння тіла, втрата контролю". Бо це вже прояви психосоматики. А психосоматика не включається одразу. Вона має той самий накопичувальний ефект, про який Ви самі пишете. І це не день і не два, навіть не місяці.
Певне, звичку до паління не можна вважати корисною, але це звичка і вже певна залежність. А як відомо, залежності так просто не знімаються.
Тому сподіватися, що дівчина зможе кинути одразу палити, то тішити себе ілюзіями. Так само, як і вона сама не
усвідомлює, що залежності так просто
не зникають. Тому, як на мене, вона
абсолютно щиро хоче кинути палити і
обіцяє Вам чесно, але...
Показником її щирості, на мою думку,
можна вважати те, що дівчина все ж
намагається стримувати себе у Вашій
присутності. Що вже є величезним
досягненням. Отже, вона цінує ваші
стосунки, але... Вище голови стрибнути
не може. І це вже, насправді, її
проблеми.
Тоді як Ваша проблема - це намагання все підпорядкувати своїм баченням та бажанням. І достатньо категорична зацикленість на її недоліку.
Працювати із залежність, чи не працювати, то є лише вибір самої дівчини. Ніхто окрім неї самої не зможе над цим питанням працювати. Тоді як Вам потрібно зрозуміти, що для Вас є більш цінним: стосунки з дівчиною, чи її звичка? Адже, людей ідеальних не існує в природі. Не буде звички до паління, буде якась інша вада у іншої дівчини.
А от зрозуміти як давно сформувалася установка на ідеалізацію людей і намагання все контролювати - це вже Ваш вибір. Бо психосоматика зникає лише тоді, коли ми глибинно, на рівні підсвідомості, робимо величезну
переоцінку всього.
Найбільша проблема в тому, що наказати собі по іншому реагувати на паління неможливо. Бо це рівень контролюючого мозку. Тоді як реакції та психосоматичні прояви "панічні атаки, тремтіння тіла, втрата контролю" - це вже рівень підсвідомості, до якого у Вас самостійно доступу немає.
До речі, згадайте випадки, коли у Вас ще були саме
такі реакції, як на паління дівчини. І можливо
згадаєте, коли стався перший раз? З ким чи з чим це було пов'язане? Що тоді відбувалося? Бо, знову ж таки, паління, то лише привід, в сама проблема зовсім в іншому, я варіант, у страху втрати контролю над ситуацією і відчуттю безпорадності та безсилля.

Відредаговано автором 26-07-2025 15:47:51

Доброго дня!
цитата:
Моя дівчина палить.

Так, ваша дівчина палить.
А ви не можете [quote це сприймати.[/quote]
Якщо подивитись, на чому базується ваше несприйняття, до речі, в критичній формі -
цитата:
панічні атаки, тремтіння тіла, втрата контролю
, то ми можемо відзначити з ваших же слів:
1)
цитата:
від неї погано пахне

2)
цитата:
багато обіцянок без результату

і 3) ще більш небезпечне - підозри, ніби дівчина
цитата:
скорочує кількість наших зустрічей
, що може зрештою призвезти до розриву стосунків(!)

Так ось від чого
цитата:
накопичувальний ефект
, який на рівні тіла проявляється у вигляді
цитата:

Між іншим, що робити в цій ситуації, як допомогти собі і відносинам в цілому, ви у психологів так і не спитали. Цікаво чому? Невже, відкриттям теми всього-на-всього поділились проблемою?

Можу припускати, що в основі вашого несприйняття на глибинному рівні закладені апріорні установки та імперативи, які вимагають збереження/захисту/недоторканості, що породжує на несвідомому рівні бажання включати мегаконтроль.

А в реальності ви потрапляєте у гостру і "непримирену" суперечку, майже сутичку між намаганням контролю, тобто аби світ/дівчина залишалась для вас у бажаному "еталонному" вигляді, з одного боку, і невідповідністю цій картинці - з другого, адже дівчина продовжує палити. Поки що ви самостійно не знайшли дієвого способу вирішення конфлікту. Замість вас його знайшло тіло, чинячи шалений тиск на психіку(!)
Натомість звернення на сайт психологів може допомогти вам відкрити шлях всередину себе, аби ви зустрілись із закам'янілими поглядами і переглянули їх надмірний вплив на ваше життя. Щоби, зрештою, одужали, вивільнивши з полону психологічну гнучкість і толерантність цінностей.

Відредаговано автором 26-07-2025 16:48:34

Ваши телесные реакции очень сильные. И тут как будто не в самом курении дело.
Как давно вы вместе?
Как долго вы более-менее спокойно относились к курению? Или так реагировали с самого начала?
Что конкретно вам не нравится - запах от девушки после курения? У вас убеждение, что девушка не должна курить? Страх за ее здоровье? Еще варианты какие-то?

↩ Реакція на відповідь № 383811 для Валентина Михайловна

Мы вместе 11 месяцев. Тему курения я поднял через пару месяцев после начала отношений. До этого мне это не нравилось, но я не знал как мне об этом сказать. Я не переношу даже мысли о том, что она курит. И да, также запах от того что она курит, Я переживаю за её здоровье, влияние на финансовое положение, плохой пример для её дочери
У девушки есть дочь?
Если да, то почему вы переживаете про то, какой ее видит дочь?
Какие чувства к девушке?
Какие планы на отношения?
О чем больше всего вы переживаете относительно курения?
Если б 100% знали, что все ок будет со здоровьем, то о чем?
Как в вашей семье относились к курению?
Курите ли вы?

↩ Реакція на відповідь № 383814 для Валентина Михайловна

Да у нее есть дочь. И у меня есть две дочери. Мои дочери живут с моей бывшей женой. Но мои дети хорошо ладят с моей девушкой. Чувства к девушке очень сильные, мы оба говорим о том, что хотели бы и дальше быть вместе. Я вижу как курение влияет на её здоровье, она ни раз жаловалась, но отрицает, что это связано с курением. Мой отец всегда курил, но год уже не курит. Мама никогда не курила. Курение стало причиной болезни моего дедушки. Был период , что я курил со своей девушкой, дабы её поддержать и вместе потихоньку минимизировать её зависимость. И я говорил ей это. Но она курила при мне и тайно имела ещё сигареты чтобы курить больше, чтоб я не знал

↩ Реакція на відповідь № 383804 для Алла Григорівна

Ваша відповідь повністю повторює слова моєї дівчини. Вона також має це на увазі, буквально все написане Вами. Подібну свою поведінку не можу пригадати, щоб саме так я реагував на щось. Хіба що деякі поодинокі випадки кілька років тому, коли я був одружений. Але не так інтенсивно. І мені здається це відбувалося в моменти сварок, коли я намагався довести, що я правдивий, а мені не вірять.

↩ Реакція на відповідь № 383807 для Володимир Анатолійович

Так, Ви маєте рацію. І я дійсно не знаю, що мені з цим робити, як зберегти стосунки, знайти компроміси, які б задовольняли нас обох.
цитата:

Так є ж напрямок. Він відомий і очевидний -
цитата:

Він реалізується у взаємодії з психологом особисто(!) Не листування, а реальна співпраця, на яку варто наважитись.
Я Вам вдячна за відвертість. Ви пишете "Хіба що деякі поодинокі випадки кілька років тому, коли я був одружений. Але не так інтенсивно. І мені здається це відбувалося в моменти сварок, коли я намагався довести, що я правдивий, а мені не вірять".
Як на мене, в попередньому шлюбі сварки з дружиною також могли бути лише тригером, які підняли на поверхню якісь Ваші несвідомі образи, переживання, душевний невисловлений біль, що "застрягнути" міг ще з дитинства. Особливо на цю думку мене наштовхують Ваші слова "...що я правдивий, мені не вірять...". Так може відчувати лише маленька дитина, яка повністю безправна і не може нічого довести, коли дорослі звинувачують у тому, що дитина не робила.
Завдяки Вашим уточненням я ще більше схиляюся до думки, що ситуація з дівчиною, то лише "верхівка айсбергу", такий собі сигнал, що варто вже розібратися з усім тим, що накопичилося давно і шукає виходу. А якщо не звертаємо уваги на такі сигнали, починає тоді реагувати вже все наше тіло у вигляді психосоматичних проявів. А це, насправді, не жарти. Бо саме у такий спосіб формуються хронічні хвороби, які практично не піддаються медикаментозному лікуванню і змушують людину страждати ще в фізично. Окрім того, непоодинокі випадки, коли один з пари починає розбиратися в собі, і як наслідок, по перше, трансформуються от такі психосоматичні реакції, як у Вас. А по друге, зникає і сама ситуація, яка відіграє роль тригера. Якщо говорити простіше, у Вашому випадку, Вашій дівчині буде набагато легше кинути палити, якщо її залежність вже не буде потрібна як певний тригер для Вас. Адже, чоловік та жінка на психо-емоційному рівні - одне ціле і дуже впливають одне на одного.
Як до Вас ставилися батьки в дитинстві? Чи були ваші стосунки теплими та довірливими?

Відредаговано автором 26-07-2025 20:24:13

↩ Реакція на відповідь № 383820 для Володимир Анатолійович

Так, саме це я і планую зробити, я вже отримав направлення від сімейного лікаря.

↩ Реакція на відповідь № 383821 для Алла Григорівна

Я нічого поганого не можу сказати про своїх батьків, вони завжди намагалися дати мені все необхідне. Але мої відносини були відвертими і ближчими лише з мамою. Тато періодично мав проблеми з алкоголем. Я ніколи не міг з ним про щось поговорити, обсудити. Лише зараз, коли я вже дорослий, я підштовхую його на відверті розмови
Насправді, зовсім не обов'язково мати щось погане до своїх батьків для того, щоб нести з дитинства якісь установки чи психологічні блоки. Блоки тому і називаються "блоками", що можуть блокувати навіть саму згадку про ту, чи іншу подію, яка могла в стати тим самим тригером, який запустив такі реакції як у Вас на рівні тіла.
Окрім того, навіть в самих найкращих стосунках також можуть бути травматичні моменти, які несвідомо починають впливати на наше життя. От ті самі реакції, які Ви описуєте, не з'являються самі по собі. Для того, щоб почалися от ті всі прояви, про які Ви пишете "панічні атаки, тремтіння тіла, втрата контролю..." повинна бути вагома причина, яка могла колись запустити такі реакції. А це може бути будь що, навіть таке, що може зараз здаватися дрібничкою, яка не варта уваги. Наприклад, якась ситуація в дитинстві, яка стосується Вас та Вашого батька. Коли Ви могли відчути себе безпорадним та безпомічним, а отже відчути страх втрати контролю. Так само як і панічні атаки. Адже сама панічна атака може бути несвідомим сигналом того, що щось дуже сильно турбує, лякає, не дає жити спокійно.
В любому випадку, не знайшовши "коріння" таких реакції, є ризик "загнати" проблеми ще глибше у підсвідомість, і спровокувати складні ситуації в житті або появу тих самих хронічних хвороб, про які я вже писала вище. Та навіть, якщо цього не трапиться, навряд чи Вам додасть щастя періодично бути в стані панічних, атак, мати некеровані реакції тіла у вигляді тремтіння та болісне відчуття втрати контролю
Навіть якщо Ваша дівчина несподівано знайде сили і кине палити, ці самі реакції, як на мене, навряд чи повністю зникнуть. Адже, залишиться на несвідомому рівні те, що колись спричинило їх появу. Тобто, щоб ситуацію з палінням вирішити, необхідно, найперше, зрозуміти, що змушує Вас та Ваше тіло так гостро та болісно реагувати. А для цього необхідна робота на рівні підсвідомості, тобто, на рівні
установок, поведінкових моделей рефлексів та
емоцій.

Відредаговано автором 26-07-2025 21:55:04

Нікіта Гайдаш — психолог
Нікіта Гайдаш психолог
м Біла Церква ·
> є вірогідність, що сама проблема криється не в палінні, а у тому, що "обіцяла але далі палить", а те що Вам не вірять може казати про підірвану довіру загалом, через що моменти коли Ви помиляєтесь - переживаються Вами досить болісно?? (ми всі люди і всі ми десь помиляємося, це нормально. але при певних умовах люди можуть за найменші свої помилки себе навіть карати, буває і таке)
Про дедушку расскажите пожалуйста - про курение и болезнь.
Почему вам важно, чтобы у дочери вашей девушки был пример некурящей мамы?
И вы не ответили на этот вопрос
цитата:

↩ Реакція на відповідь № 383826 для Валентина Михайловна

У моего дедушки начались проблемы с сосудами и врач ему твердо сказал, что если он не бросит курить, то останется без ног. И он бросил. Но это подорвало его здоровье.
На счёт дочери моей девушки, а это касается и моих дочерей, я не считаю, что курение это хороший пример для подражания. Тем более, что дети в таком возрасте (9 лет), начинают себя проявлять, переживают период изменений, что мы замечаем и это очень рано, не так как было в нашем детстве. Я имею ввиду переходной период, подростковый
Можно не курить, идеально питаться и тп, но не факт, что дети это переймут. Они могут в подростковом возрасте перепробовать все, что будут делать сверстники. Поэтому уповать на пример только родителей не стоит.
Да и у ваших детей своя мама. При чем тут курит ваша девушка или нет?
По поводу того, что вас так беспокоит в курении девушки так и не понятно, потому что как будто вы переводите все на других людей - дедушка подорвал здоровье, детям плохой пример.
Ну давайте представим, что дети не видят и 100% не узнают про курение, здоровье точно не пострадает. Будет также важно, чтобы бросила курить? Насколько вопрос курения тут стоит или что вам не нравится, вы говорите про это, но девушка выбирает сигареты, а не ваше желание и чувства?
І ще пригадується момент із мого життя. Коли я був в одинадцятому класі, я мав перші відносини. Та дівчина також палила і їй я відразу їй сказав, що я проти цього. І вона погодилася заради мене це кинути. І вона говорила, що не палить. Але це були лише обмани. Куріння потайки, що потім і призвело до завершення відносин
Что вы не можете принять больше - что вам обещают и не выполняют? Что ваше желание не слышат и выбирают курить?
Каким вы себя чувствуете в отношениях с девушкой?
Если не тема курения, то насколько вы чувствуете себя услышанным, ценным, важным, мужчиной, к чему мнению прислушиваются?
Так, історія з першим коханням може бути одним з елементів тригера, який зараз викликає такі важкі реакції. Адже - це перше кохання, коли ми дуже сильно закохуємося та довіряємо іншій людині. Тобто, повністю відкриваємося на зустріч. І от з цього моменту починається найцікавіше. Як правило, перше кохання дуже сильно потім впливає на подальше життя, в тому числі, на стосунки з протилежною статтю. Чому? Тому що є таким собі певним показником нашого вміння проходити травмуючі ситуації. В судячи з того, як Ви зараз реагуєте на залежність своєї дівчини, тоді для Вас та ситуація стала дуже травмуючою. Тобто, виникла глибока травма, яка керує Вашими реакціями до теперішнього дня. І все б нічого. Здавалося б, згадали коли був запущений процес і можна змінити свої реакції в теперішньому Але... Так не працює, нажаль. Оскільки та ситуація зайшла глибоко, на рівень підсвідомості, єдиний шлях зняти ту травму, а отже, трансформувати свою негативну установку, можна лише "переписавши" свою травму від першого кохання.
У Вашому випадку переписування най сайті, нажаль, не допоможе. Ваше питання - це запит на індивідуальну роботу.

Відредаговано автором 27-07-2025 09:20:23