Алла Григорівна Веленко
Питання від: nikc18 Вік: 36

Виховання трирічки

Дитина три роки. Стала дуже активна. На прогулянках хоче привертати до себе увагу чужих людей. Вона підходе до не знайомих, або знайомих дорослих . Може плеснути їх долонькою, куди попаде, замахнутись. Сказати щось неприємне, на кшталт, хочеш я тебе вдарю. В сім\'ї ми так один з одним не поводимось. Дитині пояснюю, що так з чужими і взагалі будь ким вести себе не можна. Як дієво вплинути, ставе в незручне становище батьків. Робе це без агресії, ніби гра така в неї
Вподобали: 1 з 1
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог
Київ ·

Психолог більше не активний на сайті

Не игра, а вполне осознанная манипуляция на вызывание страха.
цитата:
Може плеснути їх долонькою, куди попаде, замахнутись. Сказати щось неприємне, на кшталт, хочеш я тебе вдарю

В 3!!! года такому НЕ учатся у родителей. В 3 года такие проявления - это ВРОЖДЕННОЕ.
Судя по всему психопатия с нарциссическим элементом. Дети-психопаты любят подобные жестокие эксперименты с людьми, любят вызывать в других страх или растерянность. И с удовольствием наблюдают за этим, как в кино.
Предположу, сейчас начнете спорить и не соглашаться. Но! посмотрите чуть попозже, через лет 5. Эксперименты с людьми не прекратятся, а станут еще более изощренными. Было бы здорово, если ошибаюсь...но опыт работы с детьми показывает.
Действенно повлиять можно лишь!!! жесткой дисциплиной (психопаты уважают власть и силу - и только их) - останавливать удар своей рукой и лишать привычных удовольствий.

Відредаговано автором 21-05-2025 22:27:15

Доброго дня.

З Вашої розповіді можна зробити висновок, що дитина виховується в гарних умовах. В неї є відчуття безпеки та надійності. Це добре. Те, що дитина може проявляти свою агрессію, на мій погляд, теж дуже гарно.

В такому віці діти дуже егоцентричні. Майже завжди інших людей вони сприймають як об'єкти, а не особистості яким може бути боляче, неприємно. Тому нічого патологічного я в поведінці вашої дочки не бачу.

Я вважаю, що в такому віці для виховання краще використовувати позитивне підкріплення або ігнорування. Коли зробила щось гарне - похвалити, обійняти, посміхнутися. Коли робе щось погане - сказати, "так робити не треба" і ігнорувати звернення, якщо це можливо.
Доброго дня.
У більшості випадків, така поведінка дитини-,це не агресія у звичному розумінні, а швидше спроба взаємодії через гру або вираження емоцій, з якими вона ще не навчилась справлятись інакше. У цьому віці діти часто ще не мають чіткого розуміння особистих меж інших людей або соціально прийнятної поведінки.
Можливо, так дитина проявляє свою допитливість або повторює чиюсь поведінку. Ще, як варіант, перевіряє допустимість того що можна, а що заборонено.
Тому, на мою думку, це цілком нормальна поведінка дитини,
звичайна частина розвитку соціальних навичок, і з правильним супроводом така поведінка зазвичай минає.
Що з цим робити:
Спокійно, без агресії, пояснювати: «Я знаю, що ти хочеш гратися, але бити — не можна. Можеш торкнутися мене лагідно ось так».
Вчити називати емоції: «Ти злишся? Тобі сумно? Хочеш уваги?»
Демонструвати прийнятні способи взаємодії.
Якщо ж дитина часто проявляє агресію або не реагує на пояснення, варто звернутись до дитячого психолога.

Відредаговано автором 22-05-2025 10:31:59

Доброго дня. Не знаю чи актуальне ще ваше питання, але я все ж залишу для вас тут відповідь. З вашої розповіді я зрозуміла, що ваші пояснення дитині не діють і ви хотіли би вплинути на дитину, щоб вона поводилися інакше. Щоб давати вам якийсь поради, потрібно більше дізнатися про вашу ситуацію. Ви пишите, що дитина "стала дуже активна", з цих слів я можу припустити, що раніше дитина вела себе по іншому. Потрібно розібратися, чому вона стала активною. Один фактор, що настало 3 роки і це є кризовий рік - не достатньо. Ви пишите, що ви дитині пояснюєте, що так вести не можна. Як що так не можна, то пояснити як можна. Щоб дитині пояснити як потрібно себе вести, прояснити спочатку для себе, чого ви очікуєте від неї в тій чи іншій ситуації. Також можно подивитися разом з дитиною мультфільми або почитати книжки в яких показані приклади поганої поведінки при спілкуванні і що з цього виходить.