Вітаю Вас.
Щоб спробувати Вам допомогти зрозуміти "чего действительно хочу я, а что навязано", як на мене, потрібні деякі уточнення.
Ви пишете "Постоянные качели,
как только появляется малюсенький шанс- я на большом (чересчур) подъеме,.. Как только «шанс» пропадает или закрадывается мысль что это не моё- глубокая пропасть, чувствую себя очень слабой и ни на что не способной... во втором состоянии живу 70% времени..."
Ці психо-емоційні "качелі" дуже схожі на стан дихотомічного мислення, коли "або все, або нічого". І часто супроводжується тривожними розладами, депресивними станами та високому рівні стресів. Тобто, постійному стані внутрішньої напруги, неможливості розслабитися, намаганню все зробити якомога краще, Це, як спортсмен, застиглий на вічному старті...
На скільки, на Вашу думку, Ви тривожні?
Чи помічали у себе ознаки депресивності? І якщо так, то хоча б приблизно, з якого віку...
Далі в розповіді увагу привертають слова "...конкретно поставленная задача с четким планом...", що наводить на думку про досить перфекціоністське ставлення до життя. Що є різновидом все того ж дихотомічного мислення.
На Вашу думку, на скільки звичка прагнути все робити ідеально спрацьовує, в тому числі, суто на побутовому рівні? Наприклад, вдома, під час виконання домашніх обов'язків...
Всі типи мислення - це певні внутрішні установки, які закладаються, як правило, в дитинстві.
Пригадайте, будь ласка, як батьки реагували на Ваші помилки, на Ваші незавершені справи, коли Ви були маленькою? Як реагували, коли Ви отримували не лише найвищі бали в школі? За яких умов батьки більше звертали в дитинстві на Вас увагу?
Коли та за яких умов частіше хвалили Вас та з Вами більше розмовляли?
Вам хотілося в дитинстві бути схожими на батьків, відповідати їх рівню? Чи могли Ви ділитися з батьками своїми бажаннями, прагненнями, думками в дитинстві?
На Вашу думку, на скільки Ваші батьки самі змогли реалізуватися в житті?
Можливо, Ви можете відслідкувати, як ставляться батьки до людей, які, на їх думку, не відповідають певному еталону реалізованості?
У заголовку над дописом, Ви пишете "Слабый человек с большими амбициями".
Як на Вашу думку, ці амбіції - Ваші?
І чи не виснажили Ви себе у несвідомому бажанні відповідати не своїм очікуванням?
Відредаговано автором 23-03-2026 08:13:09