Доброго ранку!
Насправді, можна лише поспівчувати Вам.
Ви щиро хотіли тепла, любові, підтримки, і робили все, і навіть більше, щоб заслужити гарне ставлення до себе .. а натомість, отримували звинувачення, агресію та побої... І чим сильніше старалися стати ще кращою, тим гірше себе поводив Ваш чоловік...
Як на Вашу думку, почуває себе людина, яка хоче заслужити любов? Вона щаслива?
Будь ласка, чесно дайте відповідь собі.
А тепер спробуємо поступово розібратися з усім з самого початку. Бо стосунки з чоловіком - це лише наслідок, в не початок проблеми.
Ви пишете "Родители держали в рамках , маму ругала за каждую мелочь , отец никогда не заступался не за меня, не за маму".
Як Ви себе почували, коли Вас "Родители держали в рамках", коли мама сварила за кожну дрібницю, а батько ніколи не заступався?
Ви почували себе потрібною?
Ви відчували, що Вас люблять батьки не за щось, в просто так? Що з ними можна поділитися своїми почуттями? Що Вас приймуть і зрозуміють навіть, якщо Ви щось зробили не так?
Ви почували себе захищеною поруч з батьком, що за його спиною можна сховатися від усіх життєвих негараздів?
Насправді, у щирих відповідях на ці питання криється і відповідь, на питання "що не так".
Адже, нам тільки здається, що коли ми дорослішаємо, можна забути все погане, що було в дитинстві і почати щасливе сімейне життя "з нуля".
Коли дитина народжується, вона нічого не знає і не вміє. Вона безпомічна, беззахисна та безпорадна і навіть не знає, яка вона сама. І їй потрібні ті, хто допоможе вижити і побачити себе зі сторони, дати собі певну оцінку
Тому на рівні рефлексу у кожної дитини зафіксовано, що про неї повинен хтось турбуватися. А щоб вони, дорослі, хотіли допомагати вижити, вони повинні дитину любити. Бо, коли не любиш, докладати зусиль не станеш.
Отже, інстинктивно дитина знає, що її повинні батьки обов'язково любити.
А тепер наступне питання.
Що почне думати маленька дитина, якщо відчуває, що їй не додають тепла, уваги та турботи?
Вона робить висновок, що її не люблять. А якщо не люблять, отже, вона не потрібна і вона може залишитися з усіма проблемами життя сам на сам.
А далі дитина починає думати, що це не батьки не можуть дати собі ради, в це вона, дитина, якась не така: неправильна, негарна, а отже, недостойна, щоб її любили, і про неї турбувалися...
І що дитина починає робити?
Згадайте, будь ласка, адже Ваші відповіді дуже важливі: як Ви себе почували і як себе поводили, коли Вас
"... держали в рамках , мама ругала за каждую мелочь , отец никогда не заступался не за меня, не за маму..."?
Відредаговано автором 12-03-2026 09:16:12