Вітаю Вас. Перш за все, я хочу підтримати Вас: те, що Ви зараз відчуваєте — виснаження,
страх і тривогу — це цілком природна реакція організму на тривале перебування в токсичному середовищі.
Ви опинилися у важкій ситуації, де тиск з боку рідних змусив Вас прийняти поспішне рішення, не давши часу на відновлення після навчання. Це призвело до того, що Ви вступили в робочий процес із уже низьким рівнем ресурсу, а токсичний колектив та панічні атаки лише поглибили цей стан.
Давайте спробуємо розібрати Вашу ситуацію з погляду психології та знайти точки опори.
1. Визнання Вашого стану: "Синдром вигорання та тривога"
Ваші панічні атаки та
страх перед банкоматом свідчать про те, що нервова система працює на межі. Це не просто "лінь" чи "небажання працювати" — це сигнал Вашого тіла про небезпеку.
Токсичне середовище: Коли колеги займаються доносами та цькуванням, Ви витрачаєте 90% енергії на захист і очікування удару, а не на саму роботу.
Відсутність відпочинку: Перехід з коледжу на роботу під тиском рідних позбавив Вас фази адаптації.
2. Робота зі страхом: "Я не зможу себе забезпечити"
Цей
страх — найсильніший "якір", який тримає людей на поганій роботі. Але давайте подивимось на це раціонально:
Ціна Вашого здоров'я: Гроші, які Ви заробляєте, зараз фактично "спалюються" Вашим психічним станом. Лікування тривожного розладу в майбутньому може коштувати дорожче, ніж пауза між роботами зараз.
Ваша кваліфікація: Ви щойно закінчили коледж. Це період спроб і помилок. Перша робота — це не довічний вирок, а лише досвід (навіть якщо він негативний).
3. Техніки самодопомоги в моменті
Оскільки завтра Вам потрібно виходити на зміну, спробуйте наступне:
Метод "Скляного ковпака": Уявіть навколо себе прозору стіну. Слова токсичних колег — це лише шум, який не може торкнутися Вашої особистості. Вони критикують не Вас, вони лише проявляють свою власну невпевненість.
Дистанціювання: Нагадуйте собі: "Це лише робота, вона не визначає мою цінність як людини".
Ви маєте право на помилку. Ви маєте право піти звідти, де Вам погано. Ваша психіка намагається Вас врятувати, і іноді "звільнення" — це найздоровіший крок, який можна зробити для свого майбутнього.
Чи могли б Ви розповісти, чи є у Вас хоча б невелика фінансова "подушка" або людина з Вашого оточення, яка б могла Вас підтримати, якщо Ви вирішите піти з цієї роботи?