Доброго вечора Nika.
Співчуваю Вам. Але щоб не порадили на сайті Вам психологи, самі найкращі поради навряд чи спрацюють. Адже, є поняття установок та поведінкових моделей, які формуються з дитинства.
І якщо дитина росла в сім'ї, де поведінка дорослих була далекої від нормальної, вона, як правило, страждає від почуття недолюбленості. Але ж без любові дитина, людина, жити не може!. Тому коли дитина виростає, вона несвідомо починає ту саму недоотриману любов шукати вже у своїх партнерах... І... впадає в психо-емоційна залежність від того, з ким пов'язує своє життя, бо за всяку ціну намагається заслужити любов до себе... Вона намагається вирішувати всі проблеми, бере на себе і свої, і чужі обов'язки, старається з усіх сил, щоб тільки нарешті побачили, яка вона чудова, а отже, достойна того, щоб її цінували та любили...
Але чим більше старається заслужити любов, тим швидше стає приниженою та нещасною, і тим менше її цінують та з нею рахуються. Адже, принижена людина дуже швидко втрачає свою привабливість і втрачає всі свої сили.
Що в таких випадках.робити?
Спершу, просто усвідомити, що так далі жити неможливо. І, здається, Ви вже це усвідомили. .
Друге. Не поспішати з рішеннями, а просто спробувати кудись на певний час поїхати, щоб відірватися від звичної атмосфери і мати можливість зібратися з силами...
Третє. Ваша проблема, насамперед, стосується поведінкових звичок. Тому просто так взяти і розірвати стосунки , навряд чи вийде. Власне, тому Ви постійно потрапляєте на "одні і ті ж граблі". Спершу потрібно змінити глибинну дитячу установку з "Терпіти"на "Я хазяйка свого життя". І стати самодостатньою, щоб не очікувати розуміння, повагу та любов від тих, хто це дати ніколи не зможе.
І ще. Ви пишете, що мама страждала на алкоголізм... А тепер і Ви намагаєтеся зарадити собі за допомогою алкоголю і впадаєте в депресію. А це вже дуже небезпечний сигнал. Адже, дуже легко почати пити, а от зупинитися...
Тому чим швидше Ви почнете працювати з психологом, і, можливо, наркологом, тим легше вийдете із співзалежних стосунків і зупините формування алкогольної залежності.
І, до речі, а які стосунки були між Вашими батьками?
Відредаговано автором 02-11-2025 21:16:42