Доброго дня, Діано!
цитата:
я постійно згадую минуле свого партнера
Ключовий аспект, який призводить до вирішення проблеми - це відкриття/з'ясування МЕТИ, з якою вас накривають ретроактивні ревнощі. На жаль, поки вони вам недоступні. І, до речі, не стали доступні в ході співпраці з психологами, до яких раніше звертались. Так буває.
Тобто потрібно шукати відповідь на питання, а НАВІЩО я РЕВНУЮ? Не хочу, проте все одно ревную?
Те, що варто шукати, скоріше за все, лежить в площині потреб і почуттів. Або якихось ранніх, до яких , ймовірно, звикли, і тепер є потяг їх переживати. Або тих, що "покликані" підтвердити певні установки щодо сприйняття себе, чоловіків і взаємин з ними...
цитата:
я постійно згадую минуле свого партнера, задаю йому запитання с приводу цього майже кожен день , це викликає в мене тривогу
Згадування минулого, розпитування партнера і, відповідно, конфлікти з ним ГАЛЬМУЮТЬ розвиток відносин(!) Тобто зупиняють розвиток вашого СПІЛЬНОГО зв'язку. Ви це визнаєте?За цим може стояти
страх і невпевненість в майбутньому, замішані на недовірі людині, яку ви обрали за супутника по життю і якій довірились самі.
Тож спитаю, що найбільше вас тривожить? Що ви невпинно шукаєте, піднімаючи з минулого якісь факти? Дайте собі не один, а бажано кілька варіантів відповіді.
Погляд на ПРИЧИНИ ревнощів, звісно, теж має значення, адже на пустому місці такі явища, як ревнощі не виникають(!)
У зв'язку з цим кілька уточнень.
Що можете розповісти про свої стосунки із батьком в дитинстві?
Про вірність і ревнощі у подружжі батьків?
Про перший досвід закоханості?
Про висновки і враження від взаємин у дошлюбний період?
цитата:
я ніби не можу себе контролювати
Так і є. Несвідомі потреби сильніші за вашу раціональну частину особистості. А контроль спрацьовує лише на рівні уяви. На практиці ж від нього ніякої користі. Тому варто йти в терапію, аби вивести потаємні мотиви на світло усвідомлення і почати з ними конструктивно взаємодіяти. Тоді з'являється шанс позбавитись ревнощів(!)