Хочу поділитися гіпотезами про ось цей дисонанс між тим, що Ви звертаєтеся із запитаннями сюди і разом з тим декларуєте свій намір працювати над собою самостійно:
Можливо не вистачає підтримки від самої себе і впевненості, і наче необхідно, щоб ми засвідчили, що Ви на "правильному" шляху.
Але правильного шляху немає — є Ваш.
Також можливо за цим несвідома потреба доотримати підтвердження, що Ваші психологи були неправі, а от Ви права. Навіть якщо на свідомому рівні Ви цей досвід проаналізували і прийняли, але по інерції може ще "дограватися" такий сценарій.
Або ж це також інструмент для того, щоб довиразити накипілий біль, на тих, хто готовий чути.
Мені відгукується Ваша позиція відноситися обережно до діагнозів (НРО, тощо) — це компетенція фахівців в сфері медицини.
Втім, не можу не звернути увагу на такий цікавий момент, що, здається, і батьків Ви нагородили діагнозом (ярликом) — нарциси, і собі діагнози приміряєте (ГТР)...
На що ще хочу звернути увагу — що оцінювання може в цьому випадку бути не на Вашу користь і заважати чесному пізнанню свого внутрішнього світу.
Важливо враховувати, що якими б не були наші батьки, ми від них багато всього беремо. І питання в тому, як ми з цим обходимося далі.
Але важливо це все чесно помітити, щоб свідомо, з мудрістю і турботою до себе, розпорядитися тими чи іншими надбаннями.
Тому може бути корисним заходити в дослідження свого внутрішнього світу не як інквізитор.
Не впиратися в переконання нарцисичне=зло і все, а дивитися на певні свої риси і аспекти, як на те, що сформувалося як закономірний наслідок в тих чи інших умовах. А щось закладене від природи. І щось із цього, до речі, може бути дуже навіть корисним. А щось потрібно розрядити і знешкодити. Чомусь свідомо знайти застосування, яке буде собі і світу на благо... Не через заперечення, а через цікавість до себе і прийняття.
Хочеться сказати, Ви не сама на цьому шляху. Навіть якщо Вам зараз не до співпраці з кимось.
Відредаговано автором 22-05-2025 12:01:18