Анна Автонділова
Питання від: Byrukina Вік: 21

Роздратованість, Мене роздратовують кошенята кішки

Доброго вечора, мене роздратовують кошенята кішки, вони сьогодні, по декілька разів лізли на диван де я сплю , я ж їм кажу що, ні іди до мамки а вони все одно лізуть на диван і вони мене дуже сильно роздратовують я ж потім кажу їм : так , ідіть звідси , геть. А , я ж потім вийшла на двір і кошеня знову сіло на диван де я сплю я ж , його взяла на руки і кажу так йди мамки і на мій диван де я сплю не залазьте . і , я ж подумала може я піду ляжу в іншу кімнату бо, вони лізуть на диван де я сплю а мене це , роздратовує.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Марія Радченко — психолог
Марія Радченко психолог
Дніпро ·
Надто мало інформації, щоб дати якусь психологічну відповідь щодо кошенят, тож задам уточнюючі питання.

Як у Вас з'явилась кішка, чиє це було рішення? І ще, вона до Вас потрапила вагітною, завагітніла випадково, чи Ви розводите кошенят на продаж? З ким Ви живете, окрім кішки та її кошенят?
Тварини - це велика відповідальність, і так, вони можуть дратувати. По інтелекту вони як малі діти, до того ж без здатності до мовлення чи розуміння багатьох слів, що Ви їм кажете, і вони можуть поводити себе дуже непередбачувано. Як варіант, можна спати в сусідній з котами кімнаті і зачинятися на час, поки спите, щоб Вас ніхто не турбував. І привчати їх до лежанки для тварин замість ліжка, підкріплюючи лежання не на меблях смаколиком, поки вони не навчаться. А якщо будуть якість труднощі, звернутися до ветеринара чи зоопсихолога, бо тут на форумі людські психологи сидять.

Але щось мені підказує, що у Вас зараз загальний високий рівень стресу та виснаження, тому справа не зовсім у котах. Тому спитаю, які стресові події відбувалися у Вашому житті останнім часом? Чи відчуваєте Ви загальну роздратованість, і якщо так. то що ще може бути причиною таких емоцій?

Відредаговано автором 10-05-2025 20:34:35

Доброго дня!
Я бачу, що ситуація з кошенятами справді викликає у вас сильне роздратування. Це нормально , кожна людина має право на особистий простір і спокійний сон. Давайте спробуємо розібратись разом, що саме вас найбільше дратує: сам факт, що кошенята лізуть на ваш диван, чи можливо те, що вас ніби не чують,?
Що можна дослідити далі:
Які саме думки виникають у вас у ці моменти? (наприклад: мене не поважають, я не можу контролювати свій простір, тощо).
Наскільки ці думки є реалістичними або перебільшеними?
Що б ви хотіли змінити в цій ситуації :більше контролю, чіткіші межі, інше місце для сну?
Можливі рішення:
Обладнати для себе комфортніше спальне місце в іншій кімнаті (як ви вже й подумали).
Поговорити з господинею кішки і разом домовитися про межі (наприклад, закривати кімнату).
Попрацювати з внутрішньою установкою: Це лише кошенята, вони не знають правил , але я можу встановити кордони спокійно.
Якщо хочете, ми можемо разом розібратиі думки, що виникають у вас у таких ситуаціях, і спробувати замінити їх на більш корисні та заспокійливі.